Druhé ohlédnutí za MČR v terénní lukostřelbě

Podstatně lepší počasí bylo následující týden v termínu 2. – 4. 10 2020 kdy se konalo Mistrovství České Republiky dospělých a juniorů v terénní lukostřelbě v nádherném prostředí zahrady zámku Kozel.  Závodu se účastnilo 133 střelců z 28 klubů celé ČR.

LK Tachov vyslal pět střelců z řad dospělých. V sobotu se se konala kvalifikační kola, ze kterých v silné konkurenci nejvíce obsazené kategorie postoupili do dalších soubojů pouze tři závodníci. V neděli se pokračovalo eliminačními souboji a vyvrcholením bylo finále o medaile. V kategorii seniorů získal stříbrnou medaili Miloš Milfait z našeho klubu LK Tachov. První ve stejné kategorii skončil Boris Gruntolád z LK Ostrava, třetí místo obsadil Zbyněk Ambrož z LK Plzeň. Jiří Altman z LK Tachov skončil pátý. V kategorii mužů se nejlépe umístil Michal Krynický na sedmém místě a Jaroslav Šmejkal skončil na místě patnáctém. V kategorii žen se do finálových soubojů probojovala Kateřina Drapáková. V napínavém souboji s vícenásobnou mistryní republiky a reprezentantkou ČR Martinou Mackovou prohrála. V souboji o bronz bohužel své soupeřce podlehla a nakonec skončila na čtvrtém místě. Ale i tak to je obrovský úspěch pro Kateřinu i celý klub. Terénních závodů na republikové úrovni se Kateřina účastnila poprvé. Zlato v kategorii žen získala Zuzana Mulerová z LK Kyšice, stříbro brala Martina Macková LK Start Praha a bronz si odvezla Jarmila Kučerová do Olomouce.

 

Zde jsou dvě krátká videoohlédnutí ČLS za tímto závodem

Ohlédnutí za 29. mistrovstvím České republiky dospělých a dorostu v terénní lukostřelbě?

Ve dnech 2. – 4. října 2020 se na zámku Kozel konalo 29. mistrovství České republiky dospělých a dorostu v terénní lukostřelbě. Jak danou akci hodnotí předseda ČLS a ředitel závodu Zdeněk Horáček? Mrkněte na video.

Zveřejnil(a) Český lukostřelecký svaz dne Pátek 16. října 2020

29. mistrovství České republiky dospělých a dorostu v terénní lukostřelbě

Ve dnech 2. – 4. října 2020 se uskutečnilo 29. mistrovství České republiky dospělých a dorostu v terénní lukostřelbě. Na akci se v hojném počtu představili lukostřelci z mnoha lukostřeleckých klubů působících v České republice. Novými mistry a mistryněmi ČR v terénní lukostřelbě jsou:Vlastimil Krejčí – senioři, reflexní lukAleš Vankát – senioři, kladkový lukBoris Gruntorád – senioři, holý lukErik Ebermann – muži, reflexní lukMarie Horáčková – ženy, reflexní lukPavel Zaoral – muži, kladkový lukFrantišek Hadaš ml. – muži, holý lukZuzana Müllerová – ženy, holý lukMichael Roba – junioři, reflexní lukKlára Grapová – juniorky, reflexní lukRichard Krejčí – kadeti, reflexní lukRozálie Vlachodá – kadetky, reflexní lukAlexandra Oplíštilová – juniorky, kladkový lukSandra Hüllerová – junorky, holý lukJan Dobrý – kadeti, holý lukEma Navrátilová – kadetky, holý lukPodívejte se na rozhovory s vítězi. Jak hodnotili svůj závod?

Zveřejnil(a) Český lukostřelecký svaz dne Čtvrtek 15. října 2020